ژورنال اصلی Monografie Naukowe, Tom II

download pdf Informacja Wojska Polskiego : 1943-1957, دانلود Informacja Wojska Polskiego : 1943-1957,Zbigniew Palski, کتاب های Zbigniew Palski,Warszawa : Agencja Wydawnicza "CB, 2016., لیست کتاب های Warszawa : Agencja Wydawnicza "CB, 2016.,WorldCat, کتاب های WorldCat

گت بلاگز اخبار پزشکی ساخت واکسن ضد سرطان با استفاده از ذرات شبه‌ویروس

دانشمندان آمریکایی قصد دارند با استفاده از یک ذره شبه‌ویروس، واکسن جدیدی جهت پیشگیری از سرطان اختراع کنند. 

ساخت واکسن ضد سرطان با استفاده از ذرات شبه‌ویروس

ساخت واکسن ضد سرطان با استفاده از ذرات شبه ویروس

عبارات مهم : ایمنی

دانشمندان آمریکایی قصد دارند با استفاده از یک ذره شبه ویروس، واکسن جدیدی جهت پیشگیری از سرطان اختراع کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، دانشمندان “دانشگاه ایالتی میشیگان” (Michigan State University) در آمریکا، در حال مهندسی یک ذره شبه ویروس موسوم به “Qβ” هستند که به تصویر العمل هایی ایمنی ضد سرطان در بدن می انجامد و احتمال دارد بتوان از آن، به عنوان واکسن جدیدی جهت درمان سرطان استفاده کرد.

این پروژه که با بودجه “موسسه ملی سرطان” (National Cancer Institute)آمریکا تامین می شود، از گسترش واکسن محافظ حیوانات در برابر سلول های سرطانی که در حال حاضر غیر قابل درمان هستند، پشتیبانی می کند. ممکن است واکسن کنونی، به آسانی به واکسن هایی جهت استفاده انسان در برابر سرطان هایی که خودجوش پدید می آیند، تبدیل شود.

ساخت واکسن ضد سرطان با استفاده از ذرات شبه‌ویروس

“شو فی هانگ” (Xuefei Huang)، استاد شیمی در دانشکده علوم طبیعی و مهندسی زیست پزشکی در دانشکده مهندسی”دانشگاه ایالتی مورگان” (MSU) در آمریکا گفت: منحصر به فرد بودن این پروژه، به خاطر تمرکز بر گسترش ایمنی درمانی تازه ضد سرطان بر مبنای همکاری های میان کالج های علوم طبیعی، مهندسی و دامپزشکی هست. نشانه این پژوهش، ثبت روشی نوین جهت درمان سرطان و کامل کردن شیمی درمانی و پرتو درمانی کنونی است.

این گروه پژوهشی، ذرات Qβ را با “آنتی ژن های کربوهیدرات مربوط به تومور” (TACAs)ترکیب می کنند و باور دارند این کار، به تکمیل ایمنی ضد تومور سلول منجر می شود، رشد تومور را کم کردن می دهد و در برابر گسترش سرطان محافظت می کند.

دانشمندان آمریکایی قصد دارند با استفاده از یک ذره شبه‌ویروس، واکسن جدیدی جهت پیشگیری از سرطان اختراع کنند. 

به علاوه، پژوهشگران از ساختار کریستالی Qβ جهت گسترش جهش هایی استفاده می کنند که احتمال دارد پادتن های سمی را کم کردن و سلول های مورد نظر را زیاد کردن دهد که به فوت سلول های سرطانی منجر می شود.

واژه های کلیدی: ایمنی | تومور | ویروس | درمانی | مهندسی | استفاده | درمان سرطان | شیمی درمانی | پیشگیری از سرطان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs